×

Planlæg VM 2018

TuxxComment: Date format (dk): j/n y
TuxxComment: Time format (dk): H:i

Group A

DatoDayTidMatchStadion
14/6 18To00:00A1 - A2Moskva - Lu
15/6 18Fr00:00A3 - A4Jekaterinburg
19/6 18Ti00:00A1 - A3Sankt Petersborg
20/6 18On00:00A4 - A2Rostov ved Don
25/6 18Ma00:00A4 - A1Samara
25/6 18Ma00:00A2 - A3Volgograd

Group B

DatoDayTidMatchStadion
15/6 18Fr00:00B1 - B2Sotji
15/6 18Fr00:00B3 - B4Sankt Petersborg
20/6 18On00:00B1 - B3Moskva - Lu
20/6 18On00:00B4 - B2Kasan
25/6 18Ma00:00B4 - B1Saransk
25/6 18Ma00:00B2 - B3Jekaterinburg

Group C

DatoDayTidMatchStadion
16/6 1800:00C1 - C2Kasan
21/6 18To00:00C1 - C3Kaliningrad
21/6 18To00:00C4 - C2Samara
26/6 18Ti00:00C4 - C1Moskva - Lu
26/6 18Ti00:00C2 - C3Sotji

Group D

DatoDayTidMatchStadion
16/6 1800:00C3 - C4Saransk
16/6 1800:00D1 - D2Moskva - Spa
16/6 1800:00D3 - D4Kaliningrad
21/6 18To00:00D1 - D3Nisjnij Novgorod
22/6 18Fr00:00D4 - D2Volgograd
26/6 18Ti00:00D4 - D1Sankt Petersborg
26/6 18Ti00:00D2 - D3Rostov ved Don

Group E

DatoDayTidMatchStadion
17/6 1800:00E1 - E2Rostov ved Don
17/6 1800:00E3 - E4Samara
22/6 18Fr00:00E1 - E3Sankt Petersborg
22/6 18Fr00:00E4 - E2Jekaterinburg
27/6 18On00:00E4 - E1Moskva - Spa
27/6 18On00:00E2 - E3Nisjnij Novgorod

Group F

DatoDayTidMatchStadion
17/6 1800:00F1 - F2Moskva - Lu
18/6 18Ma00:00F3 - F4Nisjnij Novgorod
23/6 1800:00F1 - F3Sotji
23/6 1800:00F4 - F2Rostov ved Don
27/6 18On00:00F4 - F1Kasan
27/6 18On00:00F2 - F3Kaliningrad

Group G

DatoDayTidMatchStadion
18/6 18Ma00:00G1 - G2Sotji
18/6 18Ma00:00G3 - G4Volgograd
23/6 1800:00G1 - G3Moskva - Spa
24/6 1800:00G4 - G2Nisjnij Novgorod
28/6 18To00:00G4 - G1Jekaterinburg
28/6 18To00:00G2 - G3Saransk

Group H

DatoDayTidMatchStadion
19/6 18Ti00:00H1 - H2Moskva - Spa
19/6 18Ti00:00H3 - H4Saransk
24/6 1800:00H1 - H3Kasan
24/6 1800:00H4 - H2Kaliningrad
28/6 18To00:00H4 - H1Volgograd
28/6 18To00:00H2 - H3Samara

Ottende finaler

DatoDayTidMatchStadion
30/6 1800:00Vinder gruppe A - Anden gruppe BSotjiA1
30/6 1800:00Vinder gruppe C - Anden gruppe DKasanA2
1/7 1800:00Vinder gruppe B - Anden gruppe AMoskva - LuA3
1/7 1800:00Vinder gruppe D - Anden gruppe CNisjnij NovgorodA4
2/7 18Ma00:00Vinder gruppe E - Anden gruppe FSamaraA5
2/7 18Ma00:00Vinder gruppe G - Anden gruppe HRostov ved DonA6
3/7 18Ti00:00Vinder gruppe F - Anden gruppe ESankt PetersborgA7
3/7 18Ti00:00Vinder gruppe H - Anden gruppe GMoskva - SpaA8

Kvartfinaler

DatoDayTidMatchStadion
6/7 18Fr00:00Vinder A1 - Vinder A2Nisjnij NovgorodK1
6/7 18Fr00:00Vinder A5 - Vinder A6KasanK2
7/7 1800:00Vinder A3 - Vinder A4SotjiK3
7/7 1800:00Vinder A7 - Vinder A8SamaraK4

Semifinalen

DatoDayTidMatchStadion
10/7 18Ti00:00Vinder K1 - Vinder K2Sankt PetersborgH1
11/7 18On00:00Vinder K3 - Vinder K4Moskva - LuH2

3. og 4. plads

DatoDayTidMatchStadion
14/7 1800:00Loser H1 - Loser H2Sankt Petersborg

Finalerne

DatoDayTidMatchStadion
15/7 1800:00Vinder H1 - Vinder H2Moskva - Lu