×

Planlæg VM 2018

TuxxComment: Date format (dk): j/n y
TuxxComment: Time format (dk): H:i

Group A

DatoDayTidMatchStadion
14/6 18Torsdag00:00Rusland - Saudi-ArabienMoskva - Lu
15/6 18Fredag00:00Egypten - UruguayJekaterinburg
19/6 18Tirsdag00:00Rusland - EgyptenSankt Petersborg
20/6 18Onsdag00:00Uruguay - Saudi-ArabienRostov ved Don
25/6 18Mandag00:00Uruguay - RuslandSamara
25/6 18Mandag00:00Saudi-Arabien - EgyptenVolgograd

Group B

DatoDayTidMatchStadion
15/6 18Fredag00:00Portugal - SpanienSotji
15/6 18Fredag00:00Marokko - IranSankt Petersborg
20/6 18Onsdag00:00Portugal - MarokkoMoskva - Lu
20/6 18Onsdag00:00Iran - SpanienKasan
25/6 18Mandag00:00Iran - PortugalSaransk
25/6 18Mandag00:00Spanien - MarokkoKaliningrad

Group C

DatoDayTidMatchStadion
16/6 18Lørdag00:00Frankrig - AustralienKasan
16/6 18Lørdag00:00Peru - DanmarkSaransk
21/6 18Torsdag00:00Frankrig - PeruKaliningrad
21/6 18Torsdag00:00Danmark - AustralienSamara
26/6 18Tirsdag00:00Danmark - FrankrigMoskva - Lu
26/6 18Tirsdag00:00Australien - PeruSotji

Group D

DatoDayTidMatchStadion
16/6 18Lørdag00:00Argentina - IslandMoskva - Spa
16/6 18Lørdag00:00Kroatien - NigeriaKaliningrad
21/6 18Torsdag00:00Argentina - KroatienNisjnij Novgorod
22/6 18Fredag00:00Nigeria - IslandVolgograd
26/6 18Tirsdag00:00Nigeria - ArgentinaSankt Petersborg
26/6 18Tirsdag00:00Island - KroatienRostov ved Don

Group E

DatoDayTidMatchStadion
17/6 18Søndag00:00Brasilien - SchweizRostov ved Don
17/6 18Søndag00:00Costa Rica - SerbienSamara
22/6 18Fredag00:00Brasilien - Costa RicaSankt Petersborg
22/6 18Fredag00:00Serbien - SchweizJekaterinburg
27/6 18Onsdag00:00Serbien - BrasilienMoskva - Spa
27/6 18Onsdag00:00Schweiz - Costa RicaNisjnij Novgorod

Group F

DatoDayTidMatchStadion
17/6 18Søndag00:00Tyskland - MexicoMoskva - Lu
18/6 18Mandag00:00Sverige - SydkoreaNisjnij Novgorod
23/6 18Lørdag00:00Tyskland - SverigeSotji
23/6 18Lørdag00:00Sydkorea - MexicoRostov ved Don
27/6 18Onsdag00:00Sydkorea - TysklandKasan
27/6 18Onsdag00:00Mexico - SverigeJekaterinburg

Group G

DatoDayTidMatchStadion
18/6 18Mandag00:00Belgien - PanamaSotji
18/6 18Mandag00:00Tunesien - EnglandVolgograd
23/6 18Lørdag00:00Belgien - TunesienMoskva - Spa
24/6 18Søndag00:00England - PanamaNisjnij Novgorod
28/6 18Torsdag00:00England - BelgienKaliningrad
28/6 18Torsdag00:00Panama - TunesienSaransk

Group H

DatoDayTidMatchStadion
19/6 18Tirsdag00:00Polen - SenegalMoskva - Spa
19/6 18Tirsdag00:00Colombia - JapanSaransk
24/6 18Søndag00:00Polen - ColombiaKasan
24/6 18Søndag00:00Japan - SenegalKaliningrad
28/6 18Torsdag00:00Japan - PolenVolgograd
28/6 18Torsdag00:00Senegal - ColombiaSamara

Ottende finaler

DatoDayTidMatchStadion
30/6 18Lørdag00:00Vinder gruppe A - Anden gruppe BSotjiA1
30/6 18Lørdag00:00Vinder gruppe C - Anden gruppe DKasanA2
1/7 18Søndag00:00Vinder gruppe B - Anden gruppe AMoskva - LuA3
1/7 18Søndag00:00Vinder gruppe D - Anden gruppe CNisjnij NovgorodA4
2/7 18Mandag00:00Vinder gruppe E - Anden gruppe FSamaraA5
2/7 18Mandag00:00Vinder gruppe G - Anden gruppe HRostov ved DonA6
3/7 18Tirsdag00:00Vinder gruppe F - Anden gruppe ESankt PetersborgA7
3/7 18Tirsdag00:00Vinder gruppe H - Anden gruppe GMoskva - SpaA8

Kvartfinaler

DatoDayTidMatchStadion
6/7 18Fredag00:00Vinder A1 - Vinder A2Nisjnij NovgorodK1
6/7 18Fredag00:00Vinder A5 - Vinder A6KasanK2
7/7 18Lørdag00:00Vinder A3 - Vinder A4SotjiK3
7/7 18Lørdag00:00Vinder A7 - Vinder A8SamaraK4

Semifinalen

DatoDayTidMatchStadion
10/7 18Tirsdag00:00Vinder K1 - Vinder K2Sankt PetersborgH1
11/7 18Onsdag00:00Vinder K3 - Vinder K4Moskva - LuH2

3. og 4. plads

DatoDayTidMatchStadion
14/7 18Lørdag00:00Loser H1 - Loser H2Sankt Petersborg

Finalerne

DatoDayTidMatchStadion
15/7 18Søndag00:00Vinder H1 - Vinder H2Moskva - Lu